Pojďte s námi nejen do ekvádorského pralesa

19.11.2023

Kalendář: 

prosinec 2023 - duben 2024 Ekvádor 

od května 2024 akce zpět v Evropě

Ekvádor

Více informací k jednotlivým programům naleznete níže nebo v samostatném článku. 

9.1. – 19.1. Poznání rostlinných medicín tradiční indiánské rodiny, autentický pobyt s indiány v Ruku Samay, 10 dní v pralese, 4 pralesní rituály

pobyt vhodný i pro rodiny s dětmi 

Cena 990 USD

20.1. – 23.1. Výlet do laguny v rezervaci Limonkocha, chytání piraní, pozorování kajmanů

Cena 400 USD

25.1. - 30.1. Wayusová cesta dobrovolnictví, poznání a pomoc s Wayusou

Cena 160 USD

1.2. – 5.2. Autentický výlet řekou a trek pralesem s indiány, včetně 2 nocí pod širákem a 1 rituálu v srdci Amazonie

Cena 580 USD 

7.2. – 9.2. Jeskyně Tayos, portal do dalších dimenzí ("Cueva de los Tayos de Kuankus")

Náročný 3-denní trek začíná od 7:30 hod., celodenní chůze přes různé komunity, řeky. Přespání v Shuarské komunitě. Druhý den slanění více jak 40 metrů do jeskyně pod odborným dohledem specialistů s přespáním 1 nocí, s Agu možný rituál na napojení se na bytosti v jeskyni. Třetí den cesta zpět, zakončení při dobrém počasí ve 20:00 hod. V nepříznivém počasí se může akce o 1 den protáhnout.

Více informací v samostatném článku. 

Cena 550 USD

10.2. Ingapirca Cuenca (ruiny Inku), pobyt v termalech

Tvoříme variantu od 6.2. do 11.2. počínaje přejezdem z Ruku Samay busem do Mendez k jeskyni Tayos a po návštěvě jeskyně přejezd dále na Ingapirka - návštěva inckých ruin a termálů Radas. 

11.3. – 28.3. Intenzívní, výukový, turistický, odpočinkový a poznávací seminář v džungli s učením o elementech ZEMĚ, VODA, VÍTR, OHEŇ

Více informací v samostatném článku.  

Cena 1840 USD plus zvýhodněná cena za 4 pralesní rituály 330 USD

3.4.- 13.4. Poznání rostlinných medicín tradiční indiánské rodiny, autentický pobyt s indiány v Ruku Samay, 10 dní v pralese, 4 pralesní rituály

pobyt vhodný i pro rodiny s dětmi 

Cena 990 USD


Autentický pobyt s indiány v Ruku Samay, 10 dní v pralese, 4 pralesní rituály

Ruku Samay je ekologické sdružení (ASOSERSAMAY) složené z domorodých rodin Kichwa z Alto Napo a je rodinným domorodým duchovním léčebným centrem zakořeněným v linii Yachaků (léčitelů nebo moudrých), která sahá po generace, kteří dodržují domorodé tradice Kichwa. Máte možnost prozkoumat naši kulturu, kterou se snažíme udržet, aby nezanikla s pokrokem civilizace. Nabízíme sdílení společného života a běžných pracovních činností s rodinou. 

Ruku Samay je situováno v podhůří  cca 397 m n.m., díky tomu zde není ani velké horko, ani komáři. V místní řece se dá koupat - nejsou tam ani pijavice, ani rybičky, které rádi lezou mužům do jejich močové trubice. V naší oblasti se nevyskytuje ani malárie, žlutá zimnice či horečka dengue.

V objektu máme pitnou vodu z horského pramene, společné splachovací záchody, elektřinu a možnost připlatit si wifi, které funguje za slunečného počasí (za bouřky se signál ztrácí). Ubytování je v dřevěné stavbě na patro, kde se nachází samostatné malé jednoduché pokojíky se 3 postelemi včetně povlečení (deka a polštář), ručníků a moskytiér. 

Nejen na tyto pobyty k nám přijíždějí i celé rodiny s dětmi. 

Níže uvedené aktivity se snažíme vtěsnat do pobytů v Ekvádoru dle časové náročnosti a možnosti účastníků. Po vzájemné dohodě jsem schopni vaše pobyty obohatit i o další aktivity a programy. Nebojte se napsat a domluvit se. Pokud tam jsme a můžeme, tak vám vyhovíme.  

Potní chýše Temazcal

Koupání v řece

Wayusa - sběr, sušení a sklady firmy Shayari Wayusa, která dodává Wayusu do celého světa, ranní wayusová ceremonie 

Botanická zahrada se pralesní školou Sachawa, nauka základních španělských slov

Chytání ryb s rodinou v pralese

Výlet k léčivému bahnu Sulfuroso

Procházka k vysokým a starobylým stromům, běh naboso džunglí

Ochutnávka kakaových bobů přímo ze stromu

Výlety k vodopádům

Noční a brzký ranní výlet do pralesa

Rafting

Jeskyně Tayos, portal do dalších dimenzí ("Cueva de los Tayos de Kuankus")

Noční procházky živoucí džunglí

Výlety k moři

Výroba rukodělných předmětů a šperků

Treky do džungle 1-3 denní

Trek do hloubi pralesa

Trek (3-7 dní) do pralesa, kde už nebydlí žádní lidé, spaní pod širákem nebo pod igelitovou stříškou v případě deště, k jídlu to, co si nalovíme. Trek pro dobrodruhy. Zpevnění nejen psychické a spirituální úrovně.

Cesta do sebe sama

Samostatný pobyt v hloubi pralesa v soběstačnosti bez pomoci a podpory místních indiánů. Doporučujeme po treku v pralese. Zaměřeno na odhalení a práci s našimi vnitřními strachy.

Poznání rostlin jako medicíny

Pobyt sebepoznávání, léčení, očisty prostřednictvím amazonských medicín a indiánských léčebných technik. Absolvujete hluboký detox, poznání sebe sama a odblokování a probuzení spiritu.

Zažijete sdílení a příběhy o léčivých účincích amazonských rostlin a komunitním životě rodiny od curandera (v západní terminologii šamana, léčitele). Léčení, očistu a diagnostiku od curandera – má schopnost komunikovat s energiemi vašeho těla a diagnostikovat váš fyzický, emocionální a duševní stav a následně druhý den vám sdílí co potřebujete pro vaše uzdravení dělat v každodenním životě.

Léčebné techniky amazonských indiánů jsou po tisíce let spojeny s rostlinami. Vnímají je jako své spojence, učitele či učitelky. Chovají k nim hlubokou úctu, respekt a každé použití rostliny doprovází větší či menší rituál. Curanderos (šamani) dědí z generace na generaci znalosti o léčivých účincích na ten který neduh, o kombinacích a množstvích, která je třeba použít. Nejde však jen o znalosti účinků rostlin, ale také o schopnost curandera komunikovat s energiemi těla léčeného a diagnostikovat jeho fyzický, emocionální a duševní stav. Tyto zkušenosti curandero získává od útlého věku od svých rodičů a prarodičů.

Budete se učit propojení se se spritem rostlin, jejich strukturou, přednostmi, účinky v rámci práce s rostlinami i ceremonií (Wayusa, chiri wayusa, tabák, liána, kakao, chili, ohnivé semeno, lambrusína a jiné). Na vaše přání vám může rodina přichystat bylinky na míru pro léčení v pralese i na následný pobyt doma. Cena se odvíjí od náročnosti sběru a skladování bylin v pralese. 

Wayusová cesta dobrovolnictví, poznání a pomoc s Wayusou

Wayusová cesta bude cestou zapojení se do péče o wayusu v různých etapách. Poznáte kemp v Teně, kde Agu s Míšou a dětmi bydlí v přírodě, poblíž řeky, kde se dá také koupat. Na přespání stačí hamaka, nebo karimatka a spacák, lze si zapůjčit i stan. Každé ráno se probudíte wayusovou ceremonií, která je běžnou součástí indiánských rodin. Přespávat budete jak v kempu u Agu a Míši, tak i u jiných dvou rodinách, ve kterých budete poznávat jiné zvyky péče o wayusu včetně samotné wayusové ceremonie. 

Jeden den budeme spolu stavět sušárnu na wayusu, další den budeme s dětmi ze školy Sachawa sadit červenou wayusu - je to velmi speciální a vzácná wayusa, která má i daleko větší množství antioxidantů, než běžná wayusa. V dalším dni se budeme u jedné z rodin, kterou navštívíme, věnovat sběru a odkupu wayusy. Tu přivezeme do wayusárny, kde jí budeme fermentovat. Další den budeme wayusu sušit a mlít, ať už ručně nebo strojově, projdeme si spolu skladování wayusy. 

Wayusová cesta začíná setkáním první večer v kempu a končí poslední den po obědě. 

Cesta ducha v pralese

Indiánské praktiky v srdci pralesa , kterými procházejí samotní curanderos a léčitelé. Cesta ducha jako šamanský výcvik pro vážné zájemce. Praktiky vám pomůžou s orientací našeho spiritu, odhalí, odkud pochází naše strachy, postoje, vzorce chování, ale také, odkud vyvěrá naše intuice a impulzy, Pomohou vám porozumět sami sobě. Součástí je dieta ze dvou potravin a nedotýkání se jakýchkoliv elektronických a elektrických přístrojů. Budete vytaženi ze své komfortní zóny. Odměnou vám bude odhalení a porozumění kvalit, kterými disponujeme.

Výlet do laguny Limonkocha, chytání piraní, pozorování kajmanů

Tento výlet je hlavně pro milovníky přírody a ryb. Pojedeme do chráněné oblasti v okolí Coca. Budeme ubytováni v jednoduchých dřevěných pokojích pro 2 lidi s moskytiérou. Většinu času budeme trávit na lodi chytáním piraní, které si pak společně připravíme k jídlu. Na mistě bude pronajata kuchyň, zeleninu a jiné potraviny nakoupíme a dovezeme z města, příprava jídla je už na nás. Tady nám nikdo vařit nebude, takže se musíme obsloužit sami. Na místě bydlí stařičký dědeček a babička, kteří na tohle místo přišli v době, kdy spousta divokých zvířat chránilo toto území. Můžete si poslechnout poutavé vyprávění o tom, jak se žilo kdysi, o tom, jaký mají pohled na opravdové léčitelství dle dávných dob předků. Také zprostředkujeme procházku primárním pralesem k jednomu z největších stromů, které jsou už hodně vzácné, neboť dřevařský průmysl většinu těchto moudrých spirituálních stromů vytěžil.

Zde se můžete podívat na program roku 2022 / 2023.