Perem a fotkou o nás...


Agustin Jesus Grefa Licuy

zakladatel organizace, indián z kmene Kichwa

Agustin Allpa Grefa se narodil v amazonském deštném pralese. Má čtyři bratry a pět sester. Pochází z indiánského kmene Kichwa z komunity Bílá řeka (Yurak yaku), která čítá okolo 250 příslušníků. Od dětství mu rodiče a prarodiče vštěpovali, že chápání a respektování přírody, vesmíru a energie zde žijící, stejně jako naslouchání svému srdci a vnitřnímu vedení pomáhá objevovat a pomáhat všem, kteří tuto pomoc potřebují. Nyní, když vidí změny, jež dělá civilizace v jeho vlastním domově, jak můžeme pojmenovat prales, snaží se najít rovnováhu mezi snahami civilizace a záchranou přírody a tímto aktem ukázat lidem, že pokud se spojíme, je možné toho docílit. 

Je zakladatelem organizace Život postaru, jejíž cílem je vytvoření chráněné oblasti v Amazonii, ochrana a pěstování původních rostlin a bylin, vytvořením pracovních míst pro indiány a vybudování vzdělávacího centra v pralese. Byla založena pralesní škola Sachawa, bylo vytvořeno několik rezervací odkupem ohrožených pozemků, běží projekt Adopce pralesa, adopce vzdělání dětí a můžete se podívat do Ekvádoru jako dobrovolník nebo jako návštěvník ekvádorské džungle jejich rodinného zázemí v Ruku Samay v oblasti Napo.


Michaela Grefa Licuy Juraštíková

Spoluzakladatelka organizace

Míša je Agustýnovou ženou, pocházející z Ostravska. Vystudovala Fyzioterapii , tříletou školu Shiatsu, Čínskou medicínu se zaměřením na bylinky, kde propojuje své vědomosti se svým mužem. Vždy ji zajímala příroda a to hlavně flóra. Od malička touží po harmonii na světě. Spolu s Agustínem vedou semináře pro rozvoj lidí, se kterými amazonská cesta souzní a provádí zájemce jak pobyty v Amazonii, tak i zájemce o šamanskou cestu v Evropě - v Česku, na Slovensku a v Německu.

Její idea žití je: "Když budu dobrým člověkem můžu dát dobrý základ rodině. Čím více rodin bude žít plnohodnotný život, tím víc se může stát reálná má celoživotní touha. Chtěla bych žít s respektem k naší živé matce Zemi. Ve světě, kde si navzájem lidé i další bytosti pomáhají v porozumění a lásce. Život je plný zkoušek, snažím se najít rovnováhu a alespoň trošku přispět pomocnou rukou přírodě skrze podporu pralesa."

Agustýn a Míša jsou pyšnými rodiči jejich tří dětí - dvou dcer a nejmladšího syna.  

Pár měsíců roku 2023 obohatila program akcí svými zkušenostmi Agustýnova sestra Nina Grefa. 


Náš malý tým:

Web, Newslettery, E-mailová komunikace: v průběhu červnu 2024 se s vámi loučí Martina a Bohdana :), nově bude s vámi komunikovat Míša. 

Pomocná ruka se srdcem na dlani při seminářích a akcích: Marek