Poznání rostlinných medicín tradiční indiánské rodiny, autentický pobyt s indiány v Ruku Samay

20.11.2023

9.1. – 19. 1. 2024 nebo 3.4. – 13.4. 2024

Unikátní možnost spojit se posvátnými medicínami a zažít život tradiční indiánské rodiny v pralese v Ruku Samay. Jedná se o pobyt na jednom místě s individuálním programem. V ceně jsou 4 pralesní rituály a další program si můžete za příplatek doplnit sami. Seznam doplňkových aktivit naleznete na konci. 

Je to seminář sebepoznávání, léčení, očisty prostřednictvím amazonských medicín a indiánských léčebných technik.

Absolvujete 1 kúru s dědečkem Tabákem – hluboký detox, 2 kúry s babičkou Liánou – poznání sebe sama a 1 kúru s Chiri wayusou – odblokování a probuzení spiritu.

Zažijete sdílení a příběhy o léčivých účincích amazonských rostlin a komunitním životě rodiny od curandera (v západní terminologii šamana, léčitele). Léčení, očistu a diagnostiku od curandera – má schopnost komunikovat s energiemi vašeho těla a diagnostikovat váš fyzický, emocionální a duševní stav a následně druhý den vám sdílí, co potřebujete pro vaše uzdravení dělat v každodenním životě.

Léčebné techniky amazonských indiánů jsou po tisíce let spojeny s rostlinami. Vnímají je jako své spojence, učitele či učitelky. Chovají k nim hlubokou úctu, respekt a každé použití rostliny doprovází větší či menší rituál. Curanderos (šamani) dědí z generace na generaci znalosti o léčivých účincích na ten který neduh, o kombinacích a množstvích, která je třeba použít. Nejde však jen o znalosti účinků rostlin, ale také o schopnost curandera komunikovat s energiemi těla léčeného a diagnostikovat jeho fyzický, emocionální a duševní stav. Tyto zkušenosti curandero získává od útlého věku od svých rodičů a prarodičů.

Program:

2. 4. Příjezd do Teny a ubytování se na své náklady.

3. 4. Sraz v 11 h v Tena Nuavi hostelu a odchod na trek do pralesa, batohy jedou autem.

4. 4. Chili do očí, večer dědeček Tabáček.

5. 4. Wayusa ceremonie, večer setkání s  babičkou liánou

6. 4. Wayusa ceremonie.

7. 4. Večer Chiriwayusa.

8. 4. Wayusa ceremonie.

9. 4. Večer setkání se s babičkou liánou .

10. 4. Wayusa ceremonie.

11. 4. Administrace, pokud si někdo objedná léčivé byliny či jiné místní výrobky.

12. 4. Odjezd busem ve 14 h do Teny a rozloučení.

Cena: 990 USD

V ceně je vegetariánská strava zohledňující dietu na celou dobu, ubytování v Ruku Samay, 4 ceremonie s rostlinami síly, 4 Wayusové ceremonie, úvodní trek pralesem (cca 2 h chůze) s výkladem od průvodce o rostlinách rostoucích kolem. 

Ruku Samay je ekologické sdružení (ASOSERSAMAY) složené z domorodých rodin Kichwa z Alto Napo a je rodinným domorodým duchovním léčebným centrem zakořeněným v linii Yachaků (léčitelů nebo moudrých), která sahá po generace. Zveme vás, abyste zažili Amazonii prostřednictvím našich domorodých tradic Kichwa. Vydejte se hluboko do amazonské džungle. Prozkoumejte naši kulturu, kterou se snažíme udržet, aby nezanikla s pokrokem civilizace. Procházejte se mezi vysokými a starobylými stromy. Běhejte naboso džunglí. Spojte se s životem kolem vás. Dejte si příležitost znovu se spojit sami se sebou. Místo, kde si příroda stále uchovává svou čistotu a ducha.

Kromě toho denně bojujeme s těžařskými společnostmi, dřevorubci, kteří každý den kupují prostory, aby využili bohatství, které nám matka příroda nabízí. Přijďte a buďte součástí našeho společenství Ruku Samay, což znamená život předků. Dnes spolupracujeme s evropskou organizací s názvem Život postaru (www.zivotpostaru.cz), díky níž získáváme prostředky pro ochranu přírody a naši kulturu Kichwa. A jsme hrdí na to, že jsme domorodí Kichwaové z ekvádorské džungle.

Doplňkové aktivity: Cena jednotlivec (USD) / Cena skupina 4 lidí a více (USD/osoba)

Trek řekou a pralesem s přespáním v džungli 2 dny a 1 noc 175 // 3 dny a 2 noci 330

Výroba pilchi mističky 25 / 15

Výroba indiánských šperků 30 / 20

Výroba medicíny 20 / 15

Výlet primárním pralesem k léčivému bahnu SULFUROSO 25 / 20

Výlet k vodopádu a koupání 25 / 20

Výlet k posvátnému moudrému stromu 20 / 10

Napařování s léčebnými bylinami nad hrncem 15 / 10

Rafting (min. 4 lidi) – 65

Překlad do češtiny (8 h) 20 / 8

Průvodce anglicky 60 / 45

Průvodce španělsky 35 / 25

Extra medicíny a ceremonie: Cena jednotlivec (USD) / Cena skupina (USD/osoba)

Liána 80

Tabáček 65

Chiriwayusa 75

Chili ceremonie 20

Ohňové semeno 40

Temazcal - posvátná léčebná potní chýše 45 / 30

Výlet k léčivému bahnu Sulfuroso

Výlet k vodopádům v pralese

Extra nabídka:

Možnost pronájmu domečku na samotě v primárním pralese. V okolí nikdo nebydlí. Jednopokojový dům s venkovním přístřeškem nad ohništěm, kde si můžete vařit sami, nebo si nechat donést teplé jídlo z Ruku Samay.

Pobyt Cena (USD)

3 noci + 1 ceremonie s liánou 250

5 nocí + 1 ceremonie s Tabákem a 1 ceremonie s liánou 450

Teplé obědy dodá Ruku Samay, snídaně a večeři si děláte sami – potraviny dodáme.

Sebou:

Alespoň 35 l dry back, barefoot boty do vody, náplasti na nohy a obvaz pro případ první pomoci, tea tree, levandule, lehký ručník, voděodolnou karimatku, tenký malý spacák z dutého vlákna (bavlna a peří by ve vlhkém podnebí pralesa neuspělo). Kdo chce, může si vzít lehkou hamaku se stříškou nebo malý stan či moskytiéru, ale není nutné. Dále láhev na pitnou vodu, ešus, lžíci, malý nožík, 20 m tenkého provazu na úvaz plastové stříšky pro zázemí v dešti. Lehké rychleschnoucí prádlo, 1 kraťasy, 1 tílko,1–2 dlouhé kalhoty, 2 trika s dlouhým rukávem, pláštěnka, 1 mikina v případě deště pro zahřátí, 3 vysoké ponožky, šátek na hlavu, čelovku optimálně s červeným světlem na ceremonie.